5 Yıldız
 - 5 (100%)
4 Yıldız
 - 0 (0%)
3 Yıldız
 - 0 (0%)
2 Yıldız
 - 0 (0%)
1 Yıldız
 - 0 (0%)
5.0
Çalışma Hayatı 5.0
Maaş ve Yan Haklar 5.0
Yönetim 5.0
Kültür/Değerler 5.0

Güzel bir deneyim

Sezonluk anlaşma sağladım fakat sizi asla geçici olarak görmüyorlar ve eğitiminize çok önem veriyorlar. Diğer yerler gibi iş yürüsün de nasıl olursa olsun mantığı asla yok. Yemek ve çay molalarınızı rahatça kullanabilirsiniz. Virüs yüzünden biraz yoğun ama her konuda yardımcı oluyorlar. Master elamanlar bile ego yapmayıp sizinle çalışıyorlar. İmkanınız varsa mutlaka tecrübe etmelisiniz.

Üniversite öğrencisinin kendini gelisterebilecegim bir yer

Herşeyden önce yorumlar beni çok üzdü. Migros 3 m Eskişehir'de ilk mezun olduğumda part Kasiyer olarak başladım. Herşeyi en güzel yönleriyle en güzel orneklendirmelerle öğretildi. 5 yıl üstü kasiyerlerin ve diğer çalışanların uyarılarıni hep dikkate aldım. İmkanları ve 2016 yılındaki maaş ve yan hakları gayet iyiydi. Bir çok kişi yönetici ve çalışanları kotulemis. Hangi pencereden bakarsanız çalıştığınız yer ve insanlar odur. Ben hep iyi tarafından bakmayı bildim. Mağaza müdürüm o kadar babacan bir adam di ki. Sırf bölge direktörleri gelicek diye mağazam iyi gözüksün diye izinli yatağımdan kalkar giderdim. Çünkü benimsemek buydu. İhbar süresine uymadan kırtasiye dönemi gibi yoğun bir zamanda ayrıldım. Ama bütün haklarıma kadar aldım. Şuan başka bı sektörde çalışmaktayım hala da eski magazama uğraririm eski müdürünü görürüm. Üniversiteden mezun olan her arkadaşıma onerebilecegim mutlu ve keyifli bir ortam.

Günümüz Türkiye'sinde sosyal hakları çok iyi

İstanbul'dan taşınıp, kimseyi tanımadığım bir şehire yerleştim. Migros'a gidip kasiyerlerden başvuru formu istedim, 8 ay sonra aradılar. Mülakat ve 7 Ağustos 2020'de MM Migros'ta sezonluk kasiyer olarak işe başladım.2M Migroslarda meyve-sebze ve fırın ürünlerinin toplam kod sayısı 100 civarında. Yani MM Migros'ta çalışacaksanız 100 civarı kod ezberlemeniz gerekiyor. Ayrıca kasa ile ilgili tüm işlemleri bilmeniz gerekiyor. Ben, bana kasayı öğreten arkadaşımı videoya kaydettim. Kasadaki yapılan tüm işlemleri kaydettikten sonra eve geldiğimde izledim. 3. gün kasa verdiler ve hakkıyla işimi yaptım.Ekim ayının sonunda sözleşmem uzatıldı, mağazam değisti ve 1 Aralık 2020 itibarıyla 115 günlük çalışanken kadroya geçtim.Mjet mağazada ilk hafta zorlandım çünkü reyon bilgim yoktu. Eski mağazam çok yoğun olduğu için kasadan ayrılamıyorduk. 2 hafta içinde reyonu da öğrendim.Yazın yanmazsın, kışın üşümezsin. Maaşın gününde yatar, yol paran gününde yatar. Günde 7 saat çalışıp 1.5 saat mola yaparsın. Dikkatli olursan, işini severek yaparsan ve biraz da yöneticiden yana şanslıysan gayet güzel bir iş.Yemek şirketten, deterjan veriyor, bu ay c vitamini verdiler, her ayın 4'ünde yol paran yatar, 11'inde maaşın yatar vs.

Yorucu ama güzel bir iş

Her müşteri bir değil tabiki de, bu sebeple her kişiye aynı şekilde davranabilmek, güler yüzlü anlayışlı olmak gerekiyor. Sabır gerektiren iş olduğu kesin.

Yorumunu çok merak ediyoruz

Lütfen Migros ile ilgili şu konuları merak edenlere yardımcı ol!
Adın görünmez ve dürüst yanıtların diğer iş arayanlara yardımcı olur

Migros

Ataşehir/İstanbul

 • Kategori

  E-Ticaret, Şirket

 • Kişi Sayısı

  10.001+ çalışan

 • Tür

  Halka Açık Şirket

 • Kuruluş

  1954

 • Çalışma Saatleri

  Hafta içi 09.00 - 18.00